KULD- JA HÕBEMEDALIGA TUNNUSTAMINE

 

Medalitega lõpetamine sai alguse nõukogude okupatsiooni ajal, kui Eesti NSV-s seati sisse nõukogulik haridussüsteem. Keskkooli medalitega lõpetamine viidi sisse 1945. aastal. 

Kuldmedali saab 12. klassi õpilane, kellel on X, XI ja XII klassi kõigis õppeainetes aasta- ja koolieksamihinded "5" ja käitumine eeskujulik või hea.

[RTL 2001, 13, 167 – jõust. 05. 02. 2001]

Hõbemedali saab 12. klassi õpilane, kelle lõputunnistusel on hinded "5" ja kuni kaks aasta- või koolieksamihinnet "4" ning X ja XI klassi aastahinded "4" ja "5", käitumine eeskujulik või hea.

[RTL 2003, 4, 39 – jõust. 09.01.2003]

 

Kuldmedal

Hõbemedal

1950

Olaf Saukas

Jüri Nael

1951

Ilmar Tergem

Vello Otsmaa

1952

Jüri Kristian
Allan Murdmaa
Raul Tavast

Enn Jaaguste
Raul Kruuk
Vello Press
Uve Uustalu

1953

 

Toomas Tummeleht
Aare Uustalu

1954

 

Vello Salupere
Uudo Vilu

1955

Lembit Vahesaar
Peeter Vingissaar

Jüri Vanaveski

1956

Henn Haak

Lembit Ostrat

1957

Tiina Saadre
Tõnu Krispi

Marjuka Praakli
Peeter Relve

1958

 

Jüri Soone

1959

 

Tiiu Kelve

1960

Aleksander Kaldas

Maie Mäesalu
Tiit Saksakulm
Raimund Ubar

1961
 

Viljo Korsen
Tiia Peltser
Maia Bach

Anne Aus
Reet Ratassepp

1962

Evi Sooster
Tõnu Lume

 

1963

Lembit Tohver
Reet Küttis
Ivar Nurste

 

1964

Illimar Paul

 

1965
 

Jaak Allik
Urve Ots
Piia Vinkel

Armand Brosmann
Mare Vetemaa

1966

Edvard Brosman

 

1967

Rein Reile
Meeli Oruvee
Siim Kallas

 

1968

 

Malle Eisen

1982

Siiri Luksepp
Heli Oja

 

1985

Ivari Tiitsu

 

1986

Annely Saar

 

1987

Triin Vaus

 

1989

Kaido Kaas
Vahur Made

 

1991

 

Kerli Otsa
Reet Roos
Kadri Varjend

1992


 

Jaak Kilmi
Aet Püssim
Anri Treifeldt
Anneli Sillaots
Mari Vaiga
Egle Riga
Maris Veinberg

1993

 

Helena Jõgi
Margit Meiusi
Madis Vainomaa
Kristiina Laurits
Merje Laiakask
Andre Lomaka

1994

Heili Pals
Mati Malsub

Sigrid Kaasik

1995

Eva Rikmann
Katrin Kell
 

Katrin Andre
Airi Komratov
Veronika Leisalu
Kairit Palm
Liina Teras
Raili Otsnik

1996

 

Lennart Sundja
Helen Rohtmets
Kristel Kivikangur
Eva Sepping
Gerli Tammela
Ivi Leiar

2000

Heliko Viita

Greete Derrik
Viiu Marie Rummo
Kristiina Kütt

2001

Kärt Kukkur
Marika Salm
 

Kristel Meikas
Marion Ots
Aiki Valge

2002

Marko Kairjak
Mait Väljas
Doris Vellend

Egle Loor
Britta Vahur

2003

Silvia Viilup
Marit Ilison
Lemme Velleõu
Hele Viita

Eneli Järs
Helina Loor
Kalev Lember
Liis Sild
Pille-Riin Palmist

2004

Hester Piiliste
Esta Prangel

Triin Küla
Kaisa Karu
Jaanika Liiv
Laura Saar
Signe Simson
Katrin Tamm
Maris Vainre

2005

 

Sirli Luik
Sigrid Sõber
Lisanna Remmel
Katrin Värte

2006

Triin Toomesaar
Rain Kuldjärv
Milen Mäe

Hedi Konrad
Kaia Kuusalu
Mariann Moosar
Irina Pavlovskaja

2007

Kati Allmäe
Elle-Mall Keevallik

Merilin Paart
Anneli Loorits
Mai Soonik
Daniel Valdma

2008

Sigrid Alaveer
Agnes Altmets
Grethel Simonlatser

Karon Kardo
Helen Vallisaar

2009

 

Joel-Rasmus Remmel
Kateriin Sinka
Kaisa Surva

2010

Jaana Kalev
Mari-Liis Ladvik
Madle Sirel

Helina Järs
Hanna-Kaisa Niid
Raili Luup
Ivi Savisaar
Stella Veskimäe

2011

Estelle Silm
Kelli Kivilaid
Evelin Kütt
Helen Soone

Tiina Sarap
Teele Treiberg
Raymond Alan Margus

2012

Liis Siitan
Oliver Eivak
Merilin Kütt
Kristel Veerus
Tanel Veske

 

2013

Getter Meresmaa
Merelle Paart
Kaisa Tihkan
Piia Õunpuu

Nele Laurimaa

2014

Mariliis Häälme
Liisa Jansons

Elsbet Alasoo
Liis Sepp
Kirsi Mari Lepik

2015 Annika Lillemägi Hedvig Soone
2016 Grete Eivak
Kristin Ly Järving
Paula - Johanna Viilop
Sofia Mihhaljova

 Andmed kogunud Nikita Latenko ja Dauri Paškovski

 

saurus cms