Robootikavõistlus First Lego League


Jaanuaris toimusid FLL (First Lego League) poolfinaalid. Põhja-Eesti esimest poolfinaalist võtsid osa ka Jakob Westholmi Koolituskeskuse robootikaringi 2 võistkonda. Võistkonda „Nimetud“ kuulusid Erik Jürgen Moser, Uku Aus, Ott Preemet, Sten-Erik Päeren, Oskar Kukk, Kristo Marcuus Mets, Verner Ebruk ja Timm Tondi. Võistkonda „Stars Animals“ kuulusid Lenna Kivirüüt, Marta Valge, Marianne Lung ja Mette Anette Tammistu.
FLL on robootikavõistlus, milleks meeskonnad valmistuvad juba sügisest. Esmalt uuritakse igal aastal inimkonna jaoks olulist teemat. Selleks oli 2017. aastal hüdrodünaamika. Iga meeskond valib lahendamiseks ühe probleemi ja proovib leida sellele innovaatilise ning originaalse lahenduse. Jakob Westholmi Gümnaasiumi meeskonnad valisid probleemideks jõgede reostuse Indias ning puhta joogivee kättesaadavuse tuletõrje hüdrantide kaudu. Probleemide kohta tehtud uurimustöö kajastus ka joonistatud plakatitel ning terve meeskonnaga hindajatele tehtud esitluses.
Lisaks projektile pidid meeskonnad enda jaoks lahti mõtestama FLL põhiväärtused ning ehitama ka roboti, mis hüdrodünaamika hooajale kohaselt lahendas hüdrodünaamikaga seotud ülesandeid platsil.
Esimest aastat osalenud meeskond „Nimetud“ saavutas robotimängus 8.-9. koha ja meeskond „Stars Animals“ 17.-22. koha. Lisaks lõbusale ja põnevust täis päevale said mõlemad võistkonnad kaela ka särava kuldmedali.
Suur tänu juhendaja Liia Tammesele ja tublidele noortele tehnikahuvilistele!

  

saurus cms