JWG võistkonna 2. koht First Lego League (FLL) robootikavõistlusel


26. ja 27. jaanuaril toimus Laagri koolis First Lego League (FLL) robootikavõistlus, kus osales kaks meie kooli robootikaringi võistkonda. Võistkond Geeniused koosseisus Erik Jürgen Moser, Timm Tondi, Sten Erik Päeren, Kaur Pertel, Karl Õllek ja Otto Peedo saavutas 74 punktiga 2. koha.
FLL on võistlus, kus lisaks robootikaülesandele lahendavad tiimid ühte suuremat probleemi inimeste elus. 2019. aastal on uurimise all kauged kosmosereisid ja nendel inimeste heaolu tagamine. Ehitatud robotil peavad olema küljes ka vajalikud tööriistad ning ta peab lahendama platsil erinevaid missioone. Robot peab liikuma iseseisvalt vastavalt eelnevalt tehtud programmile.
Žürii hindas robotimängu, roboti disaini projekti, uurimustöö ja esitluse efektiivsust ning põhiväärtusi. Põhiväärtused sisaldavad endas meeskonna omavahelist ja teiste meeskondadega tehtavat koostööd, kuidas üksteist austatakse ja kaasatakse, kui hästi suudetakse aega planeerida ja ülesandeid jagada ning kui hea meeskonnavaim tiimis on.
Põhja-Eesti teises poolfinaalis oli 36 tiimi, kuid üle Eesti poolfinaalides kokku 140 tiimi. Nendest valitakse välja kuni 40 parimat tiimi, kes lähevad märtsi alguses Tartus toimuvale üle-eestilisele FLL finaalile võistlema. Finaali võitja läheb Eestit esindama rahvusvahelistele võistlustele. mis sellel aastal toimub Türgis.
Suur tänu JW Koolituskeskuse robootikaringi juhendajale Liia Tammesele ja palju-palju õnne!
 


 

saurus cms