Isad koolis

Isadepäeva eel leidsid mitmed isad aega tulla kooli ja viia läbi tunde erinevatel teemadel.
1.a klassi Emilia ja Nora isa Andrus tegeleb autode remontimise ja rentimisega ja tunnis oli juttu automaailmast. Tunni lõpus said lapsed värvida/disainida oma unistuste auto.
1.b klassis oli külas Armini isa, kellega koos valmistasid lapsed mulliga kleepse.
2.a klassi Taneli isa Silver korraldas huvitava ekskursiooni Superministeeriumisse ning Aleksandri isa Heiki rääkis kunstist ja õpetas autoportreed joonistama
2.b klassiga kohtus Freya Maria isa Rene, kes on mereväe kaptenmajor. Ta tutvustas oma tööd. Külaliseks oli ka Sandra isa Andres, kelle tööks ja hobiks on puksiirteenuse osutamine ja treilerveod.
3.a klassi tunnis tutvustas Karoli isa Argo oma tegemisi Kaitseliidus. Kinomajas vaadati filmi "Teofrastus" ja kohtuti filmi kunstniku, Rasmus-Eriku isa, Pärtliga.
3.b klassis käis Kadri isa Evar rääkimas jahindusest.
4.a klassis andis tunni Tom Taanieli isa, kes tutvustas arvuti klaviatuuri ajalugu ja seejärel meisterdasid lapsed igaüks endale arvuti klaviatuurist pärineva tähega sõrmuse
Grete isa kutsus klassi Škoda keskusesse ekskursioonile, et tutvustada kõike, mis leidub ühes auto-esindussalongis.
4.c klassis oli teaduspäev. Isad olid valmistanud koos lastega teadusteemalised etteasted ning klassis viidi läbi mitmeid katseid. Isad esinesid koos lastega.
Devon tutvustas koos isa Henriga kaarditrikke ja nende seost matemaatikaga. Ralf valmistas koos isa Rauliga värvilise laava ja nad tegid põnevaid katseid anuma tasakaalustamise ja tikkudest isemoodustuva tähekese loomisega. Jaron tutvustas koos venna ja isa Jaanusega, kuidas saab küünlaid ka vee all põletada ning joogiklaasi vee sisse küünalt teha. Rohan tutvustas koos isa Markoga, kuidas saab õhupalle täis ise puhumata.
4.d klass käis külas TalTechi Tehnoloogiakoolis Mektory, töötoa teemaks oli treimine.
5.a klassis rääkis Heiki Pärmik merepäästest, jääga seotud ohtudest ja sellest, kuidas sõpra hädas aidata. Aleksander Erichi isa Enn tervitas lapsi Kaitseväe poolt ning jagas nädalavahetusel toimunud "Kōikide laste isadepäeva üritusega" seoses lastele värvipliiatseid ja embleeme "isa kaitseb".
Tunnid olid põnevad ja andsid uusi teadmisi! Suur tänu!
 
 

saurus cms