Tähistati 102 aasta möödumist Eesti Vabadussõja algusest

Laupäeval, 28. novembril tähistati Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskirikus 102 aasta möödumist Eesti Vabadussõja algusest.
 
Ainsa koolina oli üritusel esindatud Jakob Westholmi Gümnaasium. Meie kooli eest olid väljas direktor Rando Kuustik, riigikaitse õppesuuna juhataja Kaiko Lippur, õpetaja Marek Koitla ning õpilased Merily Unt, Georg Salomon, Sander Kallip, Marian Ensling ja Hanna-Grete Kütt.
 
Üritusel võttis sõna Kaitseliidu Pärnumaa maleva pealik ja Lääne ringkonna ülem kolonelleitnant Rasmus Lippur, kes tunnustas oma kõnes meie kooli isamaalisesse ja riigikaitselisesse tegevusse panustamise eest.
Jumalateenistuse viisid läbi Kaitseliidu kaplanid kapten E. Kakko, J. Kakko, A. Ollino ja Tori Püha Jüri koguduse õpetaja nooremleitnant A. Kiviloo. Lisaks võtsid sõna Poola Vabariigi suursaadik, Tori Kiriku Taastajate Ühenduse, Eesti Vabadusvõitlejate Liidu ja Endiste Metsavendade Liidu esindajad.
 
Lisaks sai meie kooli direktor Rando Kuustik väga suure tunnustuse osaliseks: teda autasustati Eesti Vabadusvõitlejate Liidu teenetemärgiga! Eestis on ainult kaks kooli, mille direktor on saanud sellise au osaliseks. Eesti Vabadusvõitlejate Liidu teenetemärgi on saanud ka Laupa kooli direktor.
 
See, et meie kooli direktor pälvis sellise tunnustuse, on väga suur au Jakob Westholmi Gümnaasiumile.
 
Eesti eest!
 
Kaiko Lippur
 
saurus cms