Search

JWG edukad õpilasfirmad

Port-Artur-Opilasfirmade-laat-2023-4-ÖkoPurk2

2.12.2023 toimus Port Artur 2s traditsiooniline iga-aastane üle-eestiline õpilasfirmade jõululaat. Ürituse eestvedajateks on Pärnumaa Arenduskeskus ja TÜ Pärnu kolledž.
Seekord osales laadal 65 firmat 215 õpilasega kokku 23 koolist, kes kokku müüsid kaupu ligi 5500 euro eest.
Osalejate seas olid ka meie kooli õpilasfirmad ÖkoPurk (juhendaja Karin-Kitty Repson) ja Pennu (juhendaja Karin-Kitty Repson), kes mõlemad said tunnustuse osaliseks.
ÖkoPurk toodab isemajandavaid ökosüsteeme ehk teisisõnu looduslikest materjalidest koostatud taimeterraariume. Õpilasfirma koosseisus Richard Schellbach, Kenneth Säde, Rico Soots ja Oskar Hirvlaan alustas oma toote väljatöötamisega juba kevadel. See andis aega katsetada ja leida parim kooslus oma huvitava toote tarvis, et sügisel peale õpilasfirma registreerimist juba keskenduda turundus- ja müügitegevusele.
Pennu toodab jalgpalliteemalist mälumängu. Õpilasfirma koosseisu kuuluvad Kermo Laaneots, Kennert Kaskla ja Kris Kleintan. Meeskond alustas toote ideega küll alles septembris, kuid jõudis tugeva meeskonnatööga müügivalmis tooteni novembri lõpuks.
Pärnus PortArtur2 õpilasfirmade laadal saavutas ÕF ÖkoPurk kategoorias Parim õpilasfirma 1. koha ning ÕF Pennu pälvis eriauhinna Parima meeskonnatöö kategoorias.
Mõlemad firmad tegutsevad aktiivselt ning osalevad nii erinevatel õpilasfirmade laatadel kui ka on leidnud teisi turustusvõimalusi oma toodetele.
Nii oli ÖkoPurk kohal ka 9.12.2023 Pärnu Kaubamajakas traditsioonilisel iga-aastasel üle-eestilisel õpilasfirmade laadal „Jäärmark“. Sellel laadal osales 56 firmat 178 õpilasega 13 koolist. Kaupu müüdi ligikaudu 5700 euro eest.
Meie edukate õpilasfirmade tegemistel saab silma peal hoida https://okopurk.com/ ja
https://ofpennu.com/.