Search

Külalisesinejate päev

804A0423

Juba neljandat korda toimub veebruarikuus õpetaja Eveli Veske eestvedamisel gümnaasiumi klassidele külalisesinejate päev. Sellel aastal esinesid 9. veebruaril õpilastele diplomaat Kaja Tael, kaitseväelane Reimo Remmelgas, tegevjuht Margus Nõlvak, loovjuht Kristjan Oden, insener Henri Palm ja ajakirjanik Vahur Koorits. Õpilased jäid esinejatega rahule. Suur tänu Kaiko Lippurile, Alla Eenmale ja Mikk Maasikrannale külaliste kutsumise eest.
Päeva teise poole sisustas paneeldiskussioon teemal “Kuidas saada kuulsaks ?”. Kohtumise ülesehitus, külaliste valik ning läbiviimine oli seekord 12. klassi humanitaarsuuna õpilaste meediakursuse (juhendaja Helle Rudi) ülesanne. Külla olid kutsutud sisulooja Karl Gustav Kurn, tiktokker Roosabanaanike (Arija Helmvee), ajakirjanik Kadi-Maarja Võsu ning teleprodutsent, kirjanik, blogija Susan Einaste Luitsalu. Moderaatoritena astusid üles abituriendid Torre Verrev ning Rasmus Mõik.
Paneeldiskussiooni tagasiside jagas publiku kahte leeri. Oli neid, kes temaatika ning sisuloojaist külalised karmi kriitika alla võtsid. Samas oli kuulajate hulgas ka esinejate poolehoidjaid ning fänne.

98% tagasisidet andnud õpilastest sooviks ka järgmisel aastal külalisesinejate päeva. Mitme inimese arvamus oli aga see, et võiks ka õpilaste käest küsida, keda kooli esinema kutsuda.

Fotod Susanna Kristina Põldoja