Search

Teatriringi etendus “Vutimehed”

IMG_7458

1.detsembril toimus JWG teatriringi esietendus „Vutimehed“. Näidend on kirjutatud samanimelise raamatu ainetel. Peategelane on autor Richard Janno ise ja tegevus toimub aastal 1912 Kassisaba piirkonnas Kordese (Kevade) ja Valkspargi (Adamsoni) tänavatel. Tore on teada, raamatu kirjelduste põhjal oli Kevade 8 maja asemel sel ajal heinamaa ja just koolimaja esisel muruplatsil mängisid raamatu tegelased igal vabal hetkel jalgpalli.

Suur tänu näitlejatele 6.b klassist: Ernst Rajasaare, Taiko Keerman, Liisa Sireli Põldma, Reimo Saul, Eke Mihkel Vainu, Emma Jette Väli, Hedvig Leia Visak, Adele Palge, Leen Kase. Esietendusel osales väikevend Toomi osas veel viieaastane Rihard August Soiver. Eriline tänu Puu-Mihkli osatäitjale, lapsevanem Indrek Vainule, kes on alati abiks olnud nii nõu kui ka jõuga. Lavadekoratsiooni autor on 11.a klassi õpilane Kiara Kaur Somal, kes valis dekoratsiooni maalimise enda uurimustöö praktiliseks osaks. Näidendi proove alustati 2021. aasta jaanuaris. Tekstiproovid toimusid ka distantsõppe ajal Teamsis ja tänu tublide näitlejate pingutustele õnnestus etendus publikuni tuua. Lisaks 1. detsembri esietendusele mängiti tükki koolikaaslastele vaatamiseks veel kolm etendust.

Teatriringi väsimatu eestvedaja on õpetaja Aade Veskimägi, kes õpilastega on juba kümme aastat erinevaid lavastusi teinud ning trupiga ka edukalt KRÕFi teatrifestivalil osalenud. Jääme põnevusega järgmist etendust ootama.

Fotod: Aade Veskimägi