Westholmi riigikaitse lipkond Teises maailmasõjas hukkunute mälestustseremoonial

Teises maailmasõjas hukkunute mälestustseremoonia Maarjamäe mälestusväljakul.

8. mail algusega kell 11.45 tähistati Maarjamäe mälestusväljakul toimunud tseremoonial Teise maailmasõja lõppu Euroopas ning mälestati selles sõjas langenud sõdureid ja hukkunud tsiviilisikuid.

Valitsuse esindajana osales tseremoonial sõnavõtuga kultuuriminister Urve Tiidus, kes asetas ka pärjad kõikidele Maarjamäel asuvatele Teise maailmasõja mälestusmärkidele.

Jakob Westholmi Gümnaasium oli tseremoonial esindatud liputoimkonnaga ning kooli esindajana pidas Kristel Mägiste päevakohase kõne.

7. mail 1945 allkirjastasid liitlasvägede ja Saksa relvajõudude esindajad Prantsusmaal Reimsis Saksa Riigi kapitulatsiooniakti, mille kohaselt lõpetati sõjategevus Euroopas 8. mail.

22. novembril 2004 võttis ÜRO Peaassamblee vastu resolutsiooni Teise maailmasõja lõppemise 60. aastapäeva tähistamise kohta, milles kuulutati 8. ja 9. Maimälestamise ja leppimise päevadeks. Resolutsioonis kutsuti üles igal aastal ühte või mõlemat päeva sobival viisil tähistama ja avaldama austust kõikidele Teises maailmasõjas elu kaotanutele.

Tiit Põder

v-ltn (e)
riigikaitseõpetaja

http://www.ohtuleht.ee/578894/galerii-maarjamael-malestati-teises-maailmasojas-hukkunuid#1

http://tallinncity.postimees.ee/2787584/fotod-maarjamael-malestati-teises-maailmasojas-hukkunuid


 

saurus cms