Search

Kooli aula klaver sai valmis

Andres Leesik

Peale mitut kuud ja kümneid töötunde sai valmis meie kooli aula klaveri remont. Aitäh kõigile lahketele annetajatele, kelle toel sai kokku peaaegu pool pilli remondirahast. Suur tänu Fred Prosole, Andres Leesikule ja teistele meeskonna liikmetele. Kõik annetajad on oodatud 15. veebruaril Westholmi õhtule, kus kuuleme klaveri uut kõla tipp-pianisti kuulates. Sihtasutus ootab klaveriannetusi veel 2023. aasta lõpuni. 

Jakob Westholmi Gümnaasiumi klaver “Estonia-5” tähistab 15. veebruaril 2024 oma 35. sünnipäeva. Kevade 8 koolimaja aulas oleval klaveril on mänginud  Joel-Rasmus Remmel, Kärt Ruubel, Johan Randvere, Olav Ehala, Rein Rannap, Mihkel Poll, Marko Martin, Mati Mikalai, Mihkel Mattisen, Arvo Pärt ja kümned noored JWG pianistid.

Klaveri puhul on tegemist kontsertklaveriga, mis on valminud 15. veebruaril 1989. aastal. Klaveri ostuks eraldas Rahandusministeerium endise muusikaklassi juhataja Elvi Kabeli ja direktori Indrek Siiri palvel vajalikud vahendid. 

Nüüd vajab kontsertklaver aga remonti. Tehtavate tööde hulka kuuluvad järgmised tegevused:

 1. Akustika: kõlalaua puhastamine, monoliitsuse ja kupli kontroll. Uute bassikeelte kerimine, uue keelestuse ja uute virblite paigaldamine, häälestustööd. 

2. Mehhanism: haamripeade komplekti vahetus koos haamrivartega -Renner või Abel Gmbh katjaviltide komplekti vahetus mehhanismide reguleerimine pedaalide reguleerimine intoneerimine  

3. Klaviatuur aluspolstrite vahetus, tihvtipolstrite vahetus, klaviatuuri reguleerimine, klahvide kaalumine.

Remonditöid teostab klaveritehnik Fred Proso ja tema meeskond,  OÜ Klaverimeister/OÜ Heliarendus ja tehtavate tööde maksumus on 4800 eurot.

Pärast remonti kõlab klaver väärikamalt ja värskemalt ning võimaldab Jakob Westholmi Gümnaasiumi saalis osa saada imelistest kontsertidest.

Kui Teil on võimalus mistahes summaga toetada kooli esindusklaveri remonti, saab seda teha Jakob Westholmi Sihtasutuse kaudu.

Makse tegemiseks vajate järgmisi andmeid:

Saaja: Jakob Westholmi Sihtasutus

A/a SEB pangas: EE301010220102159014

Summa: palun valige vastavalt võimalusele

Selgitus: klaveri remont

Fotod Alla Eenma