Search

Meie õpilased võistlusel “Betoonitalent” ja VVG

VVG 1

18. mail osalesid Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu poolt korraldataval võistlusel “Betoonitalent 2023” Xb klassi võistkond koosseisus Kennert Kaskla, Kermo Laaneots ja Kris Kleintan.

Betoonitalent on üks suurim TalTechis korraldatav ehitusalane võistlus. See pani proovile oskuseid valmistada võimalikult tugev ja kvaliteetne ehitusmaterjal.  

3-liikmelised tiimid pidid valmistama kaks 100x100x100 betoonikuubikut. Peale seda hoiustatakse katsekehasid nõuetekohaselt 28 päeva. 28 päeva pärast kogunetakse taas kokku ning toimub betoonkuubikute survetugevuse katsetamine ning parimate tiimide väljaselgitamine ja autasustamine. Võistluse eesmärgiks on anda osalejatele praktiline kogemus ning võimalus panna oma teadmised ja oskused proovile väljaspool koolitunde.

Xb võistkond koosseisus Kennert Kaskla, Kermo Laaneots, Kris Kleintan, Joosep Truusalu ning Rene Ben Pihl osalesid 15. märtsil TalTechi Vesinikuorganisatsioon VVG-l ehk Vesinikuvõistlusel Gümnasistidele, mille käigus saadi uusi teadmisi vesinikust ning sai proovida ka ise vesinikku toota. Kokku osales võistlusel 15 meeskonda. Meie poisid kolme parema võistkonna hulka ei jõudnud, kuid uusi teadmisi ja kogemusi võideti kuhjaga.

Loodame, et westukate huvi inseneeria vastu kasvab ning meie koolist sirguvad uued teadlased ning insenerid.

Fotod Siim Neštšadim, Karl Joosep (Betoonitalent) ja TiVo Taltechi Vesinikuorganisatsioon