Tallinna päeva e-etteütlus

06.05.2021

Tallinna päeva e-etteütlus

Tallinna päeva eel, 14. mail kell 12 on kõik eesti keele huvilised oodatud end proovile panema Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud e-etteütlusel. Juba praegu on võimalik panna proovile oma teadmised kirjavahemärkide, eelkõige komade kasutamisest.

Loe veel

Aprillikuu klassijuhataja

04.05.2021

Meie kooli aprillikuu klassijuhataja on 4.a klassi klassijuhataja Kaia Rikson. Ta on vastutustundlik, avatud ja uuendusmeelne. Õpetaja eestvedamisel osales klass aprillikuus Eesti Lastekirjanduse virtuaalses haridusprogrammis „Kust mõtted tulevad?“ ja Nukuteatri muuseumi "Virtuaaldetektiivide" haridusprogrammis. Õpetaja Kaia jagab vastutust ja jõukohaseid ülesandeid, annab õpilastele valikuvõimalusi: lõimitud pilliprojekt, tunnid vint.ee keskkonnas mõttemängude õppimiseks, ristsõnade lahendamiseks, klassiturniirid. Õpetaja Kaia on aktiivne digivõimaluste kasutaja, julgustab õpilasi ja nõustab kolleege.
Kaia Rikson on hooliv ja toetav klassijuhataja oma õpilastele ja hea partner õpilaste vanematele ja kolleegidele. Ta ei jäta probleeme lahendamata ega hea eest kiidusõnu ütlemata. Palju õnne!
  


 

Soome veteranide päev

04.05.2021

 

Soome Suursaatkonna ja Soomepoiste Pärimusühingu eestvedamisel  tähistati traditsioonilist Soome veteranide päeva 27. aprillil soomepoiste matmisalal Metsakalmistul. Päevakohase kõne pidas Soome suursaadik Timo Kantola, mälestusteenistuse pidas Eesti Kaitseväe kaplan kapten Peeter Paenurm. Kohal olid ka Soomepoiste Pärimusühingu juhatuse liikmed Mati Blumfeldt ja Reet Loit, Jakob Westholmi Gümnaasiumi riigikaitse suuna õppursõdurid Marian Ensling, Sander Kallip (riigilipuga) ja Hanna-Grete Kütt (Soomepoiste Pärimusühingu lipuga) ning Eesti Vabadusvõitlejate Liidu esindajad Tiit Põder, Sirje Arro,  Erki Nurk ja Enn Virupalu (EVL lipuga), samuti soomepoisid ja nende sugulased. Pärjad asetati soomepoiste mälestusmärgi jalamile Soome Suursaatkonna, Soomepoiste Pärimusühingu ja Eesti Vabadusvõitlejate Liidu poolt. EVL pärja asetasmist sekundeeris JWG riigikaitse suuna õppursõdur Marian Ensling.

EVL juhatuse esimees autasustas Soome kaitseatashee assistenti Ari Harjulat Tallinna ühenduse teenetemärgiga kauaaegse tulemusliku koostöö eest. 

Tiit Põder 

v-ltn (e) 


 

Info koolitoidu kohta

30.04.2021

Lugupeetud lapsevanemad!

Alates 3. maist õpilaste kooli naastes tuleb Teil toitkooli.ee keskkonnas teha uued tellimused (hommikusöök, koolieine, pikapäeva rühma eine, huviringi pakk vms) hiljemalt eelneval päeval. Varasemalt tehtud tellimused on tühistatud ja ei ole edasi lükkunud. Tühistatud tellimuste eest on Teie toitkooli.ee kontole tekkinud ettemaks. Ettemaksusummat saate kasutada järgmiste tellimuste vormistamisel. Kui teil on küsimusi, palun kirjutage toitkooli@daily.ee

Jelena Pchela,
Daily koolisöökla juhataja

 

Riigikaitsevõistlus Hakk

27.04.2021

 7. aprillil 2021 toimus esimest korda üleriigiline riigikaitseõpetuse ainevõistlus Hakk. Riigikaitsevõistlus Hakk oli eelkõige suunatud gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele, kel riigikaitseõpetus valikainena koolis juba läbitud või parajasti pooleli. Soovi korral võisid osaleda ka nooremad õpilased. Võistluse eesmärk oli tekitada noortes huvi riigikaitse vastu, kasvatada nende kaitsetahet ning luua seoseid riigikaitseõpetuse ja teiste õppeainete vahel. Oma teadmised pani proovile 194 õpilast üle Eesti.

 Eriauhindadega tunnustati võistlusel osalenud iga klassi parimaid põhikooliõpilasi:
5. klass – Märten Pala Väätsa Põhikoolist
7. klass – Rainer Nursi Väätsa Põhikoolist
8. klass – Rasmus Merirand Jakob Westholmi Gümnaasiumist
9. klass – Kerda Parts Kiviõli I Keskkoolist
 
n-ltn (r) Kaiko Lippur

 

Jüripäev Eesti Sõjameeste mälestuskirikus Toris

27.04.2021

23_04_2021_1 23_04_2021_2

23. aprillil tähistati Eesti Sõjameeste mälestuskirikus Jüripäeva-Veteranidepäeva. Kirikus ja ka pärgade asetamisel järgiti hajutatuse ning maskikandmise nõuet. Esindatud olid vabadusvõitlejad, kaitseliitlased, naiskodukaitse, kaitsevägi ning JWG riigikaitse suund. 

Pärgade astamisel Püha Jüri ratsamonumendi jalamile Toris ning II MS Eesti iseseisvuse taastamise eest võidelnute mälestussamba jalamile Pärnus sekundeeris vabadusvõitlejaid JWG riigikaitse suuna õppur Hanna Grete Kütt.
 
n-ltn (r) Kaiko Lippur

 

Tubli tulemus Tartu Ülikooli Teaduskooli matemaatikavõistlusel Kuubik

26.04.2021


Tartu Ülikooli Teaduskooli matemaatikavõistlus Kuubik pakub nuputamisrõõmu eelkõige 4.–8. klassi õpilastele. Lahendamiseks on 8 ülesannet, mis koosnevad viiest küsimusest.
Võistluse I voorus saavutasid meie kooli õpilased Liisa Sireli Põldma (5.b klass) ja Allika Inkeri Moser (6.c klass) III järgu diplomi.
II voorus saavutasid 4.a klassi õpilased Andreas-Gert Kütt ja Ekke Taul II järgu diplomi. Palju õnne!


 

4+3 kooli ühiskatsete harjutustestide verifitseerimise tagasiside ja soovitused

06.04.2021

Palun loe harjutustestide tagasisidet ja soovitusi siit.


 

06.04.2021 J. Westholmi Gümnaasium edukas Eesti koolide vahelises aktiivsusvõistluses

05.04.2021 Suurepärane tulemus Pranglimise vabariiklikus finaalis

01.04.2021 Üleriigiline tõlkevõistlus 2021

30.03.2021 10. klassi kandideerijate harjutustestidega jätkamine 31. märtsil.

30.03.2021 EIS keskkonnas proovikatsete info

30.03.2021 Rahatarkuses nutikad


Arhiiv
saurus cms