Westukad tegid staaride jäljendamise konkursil "puhta töö"

10.12.2019

Reede, 6. detsembri, õhtul kogunes klubisse Teater suur hulk staare ning nende fänne. Toimus 21. lemmiklauljate ja –ansamblite jäljendamise konkursi Rising Star 2019 finaal.
Tallinna koolinoortele suunatud võistluse eelvoorust võttis sel aastal osa üle saja õpilase üheksast koolist, finaali pääses pea 50 noort. Osalejate eesmärk on olla jäljendatavale lavaliselt võimalikult sarnane.
Võistlustulle astusid artistid Eestist ja laiast maailmast – Brotherhood of Man, Africe Simone, Viktor Crone, PSY, Kuldsed lindid, Ylvis, Aqua, ABBA, Daler Mehndi ja Billie Eilish.
Žürii elu tehti keeruliseks, sest võistlejate tase oli muljetavaldav, nende julgus ja lavaline olek andsid märku, et kõvasti on vaeva nähtud ning esinemine tuleb südamest. Otsuse langetamine oli raske. Lõpuks jõuti ühisele arvamusele:

Loe veel

Kooli jõulukontsert

05.12.2019

Tänu!

05.12.2019

Traditsiooniline Jakob Westholmi Sihtasutuse ja kooli ühine heategevusõhtu toimus 4.detsembril. Õhtu külalisteks olid lapsevanemad, vilistlased ja koolipere. Toimusid jõulumüük ja kontsert. Paljud pered olid valmistanud küpsetisi, lapsed teinud jõukaarte, –kaunistusi ja kuuseehteid.
Õhtu tulu 1113 eurot läheb sel aastal kooli raamatukogu täiendamiseks lugemisvara, teatmeteoste ja uudiskirjandusega väärtustamaks lugemist.
Südamlikud tänud kõigile annetajatele, abistajatele, esinejatele, aitäh õhtu korraldajad -algõpetuse õppetool ja Jakob Westholmi Sihtasutus. Iga heategu teeb meid kõiki paremaks!
 


 

Tubli saavutus kirjutamiskonkursil

02.12.2019

Rävala klubi XI kirjutamiskonkurss toimus teemal "Eesti keel ja eestlane". Tänavu osales konkursil 48 õpilast seitsmest Tallinna koolist. 4.d klassi õpilane Loora-Lizer Jürgen saavutas 3.koha, juhendaja õpetaja Airi Metspalu. 4.d klassist osalesid veel Rihart, Elise, Saskia ja Ustav, kes said diplomi osalemise eest. Palju õnne!
Kirjatööde hindamine oli anonüümne. Iga töö sai numbri, mida siis eksperdid hindasid. Igas kategoorias (kategooriad oli 3, vanuseastmete järgi) said auhinna 3 paremat tööd. Kohtunike hinnang Loora - Lizethi tööle
                                   


 

Kontsert Gustav Ernesaksa mälestuseks

01.12.2019

 1. detsembril kell 16.00 oodatakse kõiki muusikasõpru Laulaväljaku Klaassaali. Esinevad koorid, meenutatakse Gustav Ernesaksa pärandit. Kontserdil esineb ka Revalia poistekoor, kellel täitub detsembris 65. tegutsemisaasta. 


 

Lastekirjanduse keskuse tunnustus õpetaja Kaia Riksonile

29.11.2019

Lastekirjanduse keskuses peeti 28.novembril tänupidu, et võtta kokku möödunud lastekirjanduse aasta ja unistada tulevikust.

Traditsiooniliselt kuulutati välja Aasta Rosina auhind, mis antakse kõige omanäolisemale ilmunud lasteraamatule. Keskuse töötajatest koosnev žürii valis magusaimaks rosinaks Ilmar Tomuski ja Priit Pärna raamatu "Kõrvalised isikud".
Samuti tunnustas keskuse kollektiiv hea koostöö eest Jakob Westholmi Gümnaasiumi klassiõpetajat Kaia Riksonit, kes on teinud aastatepikkust tööd laste suunamisel kirjanduse juurde. Palju õnne!


 

6.c õpilased osalesid muusikafestivali "BigBang" installatsiooni "Armastuse laul" loomisel

20.11.2019

17.-18. novembrini Kultuurikatlas toimunud laste muusikafestivalil "Bigbang" said loojatena kaasa lüüa ka meie kooli 6. c klassi õpilased. Iga õpilane sai salvestada punasesse südamekesse kuni 20 sekundilise helifaili, mida külastajad kuulata said. Veel eksponeeriti festivalil robotmuusikainstrumente ja teisi ebatavalisi helitekitajaid. Festivali peaesineja oli Prantsuse kehapilli ansambel Soleo.


 

Valter Soosalu ja Tallinna Kammerorkestri kontsert

18.11.2019

14. novembril sai saalitäis lapsi nautida Valter Soosalu ja Tallinna Kammerorkestri kontserti. Kava raamis itaalia helilooja Nino Rota sümfoonia, mille vahele tutvustas dirigent ja solist Valter Soosalu unikaalset keelpilli harpejjit ning laulis aariaid Händeli ooperist "Rinaldo". Õpilased jäid kontserdiga väga rahule, mida kinnitasid ka nende kirjutatud tagasisidelehed.


 

14.11.2019 Kooli külastas BBC ajakirjanik Branwen Jeffreys

14.11.2019 3.koht ViruRobi robootikavõistlusel

13.11.2019 Mardipäev

11.11.2019 Isad koolis

01.11.2019 Vabamu näitus "Balti kett 30"

31.10.2019 Liiklustunnid algklassides


Arhiiv
saurus cms