Koolivormi tellimisest

18.06.2018

Koolivormi tellimine uueks õppeaastaks toimub läbi e-keskkonna  http://www.koolipood.ee/

Tellimise tähtaeg on 22. juuni.
Sealt leiate kõik vajalikud riided, samuti saate mugavalt tellida Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpetajate poolt soovitatud kirjatarbeid või koostöös kooli raamatukoguga valitud kilekaante komplekte klasside kaupa nii õpikutele kui töövihikutele.

Tellitud kaubad saate kätte vastavalt valitud tarnemeetodile, kas SmartPosti pakiautomaati vahemikus 15.-20. august või Luise majast vahemikus 27.-29. august.
Kättesaamisele soovitame lapse kaasa võtta - kohapeal on kaupa väikese varuga, saate koolivormi proovida ja vajadusel riideid suuruste lõikes vahetada. Kui tellisite kauba SmartPostiga ja mõni suurus ei klapi, võite samuti tulla koolimajja riideid vahetama vahemikus 27.-29. august.

Tellitud kaupade kättesaamise ja suuruste vahetamise kuupäevad:
27.08 12:00-20:00
28.08 12:00-20:00
29.08 12:00-20:00


 

Kooliraadio SASS maikuu

12.06.2018

Kooliaasta viimane saade on eeskätt meie kooli suursündmusest WestFest. Juttu tuleb nii huvijuhi Alla Eenmaga, lauluõpetaja Grete Koigiga kui ka väikeste ja suurte võitjatega!

Saate lõpetab aga meie abiturientide humoorikas kuuldemäng!

Saadet saab kuulata meie Facebooki lehelt JWG SASS:

soundcloud.com/jwg-sass/jwg-sass-mai-2018

Täiendav vastuvõtt 2018/2019

12.06.2018

Täiendav vastuvõtt toimub 15. juunil kell 12:00 Kevade tn 8 koolihoones. Kogunetakse I korrusel.

Vastuvõtuks vabadele kohtadele esitab lapsevanem direktori nimele kooli kantseleisse avalduse ja klassitunnistuse koopia. Õpilasel kaasa võtta kirjutusvahend.

Vabad õpilaskohad:

5.b (muusika süvaõpe) 1 koht

7.a (inglise keele süvaõpe) 1 koht

8.a (inglise keele süvaõpe) 3 kohta

Täiendav vastuvõtt algklasside osas 15.juunil kell 12 Luise 38:

4.c klass (majandusklass) 1 koht

Otsus teatatakse avalduse esitajale 18. juuniks 2018 14.00.


 

Westholmi tammiku rajamine

05.06.2018

Laupäeval, 2. juunil toimus Muhumaal Kallaste külas Pärdi talu krundil Westholmi tammiku avaüritus. Istutati viimased tammed ja tammepark avati pidulikult. Nimelised tammed said Jakob Westholm ja Roman Toi. Nüüd kasvab kooli tammikus 100 tamme. Algatust toetanud Riigikantselei poolt väljastatud nimelise auplaat kinnitati sirguva tammiku juurde suurele maakivile. Riigisekretär Heiki Loot tänas kooliperet 100 Eesti tamme algatusega liitumise eest tänukirjaga. Meie kooli mütsimärgil on tammetõru. Praegused ja tulevased westukad saavad tammede sirgumisele kaasa elada.
Suur tänu Pärdi talu peremees Karlo Paat, õpetaja Aade Veskimägi, 6.b klass ja lapsevanemad kooli 120. ja Eesti 100.sünnipäeva väärilise sündmuse korraldamise eest!

    

101. lennu lõpukell

01.06.2018

31. mail helises viimast korda koolikell 101. lennule. Oli naeru, laulu, heldimus- ja lahkumispisaraid, traditsioonilist veesõda ning muid koerustükke. I klassi lapsed punusid lahkumiskingituseks sõbrapaela, 11. klassid saatsid abituuriumi ära luuletuste ja tordiga. On jäänud veel raudvaratest, õpivõlgade likvideerimine ning lõpuaktus.

Kaia Riksoni fotod


 

Näitus Roman Toist

28.05.2018

Alates tänasest saab Kevade 8 II korrusel vaadata näitust
"ROMAN TOI 100"

Ühe tegusa inimese sajandipikkust elu ei saa kokku võtta ühe näitusega. Antud näitust tuleks piltlikult vaadata kui vitraaži – kokku pandud erineva värvi ja kujuga kildudest, millest valguse läbimisel tekib uus kujutis. Roman Toi on legend, kes ei vaja tutvustamist väliseestlastele Kanadas. Küll aga võiksid kodueestlased selle mehe tegudest rohkem teada, nii kultuuriloo kui ka huvitava ja inspireeriva eluloo aspektist. Inspiratsioon – just seda ta meile on ja loodame, et see näitus inspireerib teisigi. Igat stendi kaunistab Roman Toi sõrmejäljega logo ja autogramm. „Roman Toi 100“ on valminud koostöös Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Estonian Studies Centre/VEMU (Väliseesti Muuseum) Torontos. Roman Toi suri 7. mail 2018 Torontos 101-aastasena.
Kuraator: Mihkel Roolaid
Kujundaja: Laura Kõiv
Projektijuhid: Kristiina Kiis, Piret Noorhani
Konsultant: Ene Kuljus
Tõlge inglise keelde: Marika Mayfield
Täname: Ajakiri Eesti Kirik, Eesti Filmiarhiiv, Ene Salumäe, Herder-Institut, Madis Mikkor, Mart Laul, Korp! Vironia, Ants Toi, SYS Print
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed ehk MISA


 

2.d klass festivalil "Head read"

25.05.2018

24.mail esines 2.d klass Eesti Lastekirjanduse Keskuses festivalil "Head read" . Külaliseks oli kirjanik Mika Keränen ja õpilased etendasid tema raamatu "Oranž jalgratas" põhjal väikese näidendi. Esinemine läks väga hästi ja võeti soojalt vastu. Suur tänu Laura Lisette, Loora Lizeth, Elise, Jarko, Olav, Marten, Raul, Jan Erik, Dominic, Karmen, Gregor, Henri, Uku, Hella Lee, Steven, Hugo, Ustav, Rihart ja Teele. Õpilasi juhendas õpetaja Airi Metspalu, suur tänu! 

Emad koolitundides

22.05.2018

Algklasside majas toimus nädal "Emad koolis", kus paljudes klassides viisid põnevaid tunde läbi emad.

2.b klassi emadepäeva tund toimus Kultuurikatlas. Tormi ema Sille tutvustas põnevat reklaami- ja turundustööd ning korraldas ekskursiooni endises Tallinna Elektrijaama hoones.
2. c klassis Roberti ema Merle tutvustas raamatupidaja tööd ja jalgrattasporti. Annilille ema Terje tunni teemaks oli meeled. Kompimise teel püüdsid lapsed mõistatada, mis on peidetud salajastesse karpidesse. Eliisabeti ema Kaire tegi tunni õues, kus mängiti otsimis- ja sportmänge, degusteeriti tervislikke maiustusi.

2.d klassis käisid Angeelika Ermel ja Kairit Veerbek koos Tolliameti töötajate ja kahe koeraga ning tutvustasid tolliameti tööd.
3.a klassis olid külas Marteni ema Liina ja õde Anita, kes viisid läbi kauni ja mitmekülgse tantsuteemalise tunni. Anita tegeleb võistlustantsuga ja treenib iga päev umbes 3 tundi. Teiseks külalislektoriks oli Vesse ema Tiina, kes rääkis teemal „Mis on raha ja kuidas me maksame.“ Tunni lõpuosas arutleti ka, kuidas on võimalik muuta end teadlikult positiivsemaks ja kuidas headus ning positiivsus ümbritsevaid mõjutab.
3. b klassil oli külaliseks Elise ema Meeli Miidla-Vanatalu Tööinspektsioonist. Lapsed said teadmisi töötervishoiust, tööohutusest puudutavates küsimustes. Kaasas oli lõbus tegelaskuju Napo. Miisa Mai ema Agne Talu-Vürmer on Eesti Kunstiakadeemia õppejõud, moekunstnik. Lapsed said ülevaate moekunstniku huvitavast ja põnevast tööst, näha ja ka katsuda moeloomingut kahe erilise kleidi näol.
5.c klassi külaliseks Grete ema sõbranna Jaanika, kes tutvustas Pound™, maailma esimest rühmatreeningut, kus aktiivne kaloreid põletav liikumine ning lihaste ja vastupidavuse treenimine on ühendatud lõbusate ja energiast pakatavate trummimängu-liigutustega.
5.d klassi lapsevanem Kairi Costarelli käis rääkimas elust Itaalias ja koolist Prantsusmaal. Koolielu on Prantsusmaal erinev meie laste koolielust. Koolis õpitakse kauem ja koolipäevad on pikemad. Muidugi kliima on soojem ja ujuda Vahemeres saab jõuludeni. Kogu juttu ilmestasid fotod oma kodu lähedasest looduseset ja tulekahju ohtudest, mis on igasuvine peavalu.

Suur tänu külalistele!

 

 


 

 

10.05.2018 Solistide võistluse Westfest 2018 tulemused

10.05.2018 KassisaDa kevadpäeval

08.05.2018 Kooliraadio aprillikuu

07.05.2018 Lahkus Roman Toi

06.05.2018 Kevade koolimaja hobukastan

03.05.2018 Väga tubli osalemine täpisteaduste mitmevõistlusel Mini Mesimumm


Arhiiv
saurus cms