Westholmi sportlaste edukas osalemine Tallinna koolinoorte MV sisesõudmises!

22.03.2019

 

20. märtsil toimusid Tallinna koolinoorte MV sõudmises sõudeergomeetritel.
Westholmi võistkonnad esinesid kõik väga edukalt.
Põhikooli poisid saavutasid I koha. Võistkonda kuulusid : Marx Aru 9a, Kirill Tšalov 9b, Henry Aas 9a, Herman Hendrik Liira 8d. Individuaalselt võitis ülekaalukalt meie 9a klassi õpilane Marx Aru !
Westholmi neiud saavutasid III koha. Võistkonda kuulusid : Kerli Kuusik 12a, Ly Runno 12b, Kevad Belle Saarepera 11b, Anna Kriger 11b.
Põhikooli tüdrukud saavutasid 5. koha, võistkonda kuulusid: Greete Ujuk 8b, Maria Saaron 8a, Elisabeth Ebras 8a, Liisa Kasera 9b ja gümnaasiumi noormehed 6. koha.
Koolide koondarvestuses (põhikooli tüdrukud ja poisid kokku) saavutasime supertulemuse I koha ! Gümnaasiumite koondarvestuses (neiud ja noormehed kokku) saavutasime 5. koha !
Võistkondi juhendasid õp. Heidi Salm ja Kaido Tiislär
 


 

Kolme kooli ühine moeshow "Kastist välja"

20.03.2019

15. märtsil 2019 toimus Tallinna Ühisgümnaasiumi aulas kolme kooli ( TÜG, JWG, KSG) ühiselt korraldatud moeshow teemal "Kastist välja". Disaineritelt  oodati loomingut, mis nihutaksid moe piire.

Publik ja žürii koosseisus Piret Puppart (EKA moedisaini osakonna juhataja), Liia Jung (TÜG-i kunstiõpetaja), Jane Kivistik (Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva ja tekstiili osakonna õppejõud), Evely Kink (disainer) said hinnata kaheksat kollektsiooni. Parimateks osutusid

Joanne-Heleene Sõrmus (TÜG) “Stop urbanization” I koht

Victoria Truuvert (TÜG) "Teksootika"- II koht ja publiku lemmik

Elin Alunurm (JWG) “Korrastus”- III koht

Kõik disainerid olid oma kollektsioonide kallal palju vaeva näinud, aga kolm esimest disainerit olid tõesti suutnud "kastist välja" mõelda. Foto Liisbet Saar

 

Meie kooli meeskond panustas moeshowsse õhtujuhtide näol, kelleks olid Karl Frederik Pruuden ja Lisette Õunpuu. Matthias Mereline kujundas plakatid ja tänukirjad, üles seati fotosein ning žüriisse tuli otsida pädevaid hindajaid. Kõige suurem töökoormus oli läbi mitme kuu korraldustoimkonna liikmetel Samantha Kaselal, Leena- Mai Kröönströmil ning Iiris- Minda Paemurrul. Lisaks oli reedel westukaid abiks veel piletimüügis ja koristamisel. Kokkuvõttes võib öelda, et korraldajad said täiesti uue kogemuse, kuidas töötada koos teiste koolide õpilasesindustega. Kahjuks vedas alt helivõimendus ning publikut oli saalis hõredavõitu.


Georg Otsa nimelise Muusikakooli õpilaste kontsert "Poognaga ja poognata"

20.03.2019

 20. märtsil, kevade alguse päeval, toimus sellel õppeaastal juba neljas "otsa" kooli õpilaste kontsert. Kontserdil astusid üles keelpillimängijad. Kuulsime viiuldajaid, klassikalist kitarri , elektrikitarri ning tšelloduot Tšellopoisid. Keelpillioskonna juhataja Eva Punder tutvustas ettekandele tulevaid teoseid ja interpreete. Publiku lemmikuks osutusid tšellisitid Karret Sepp ning Kaspar Kluge, kes jätkasid musiteerimist ka publiku lahkumise järel ning kuni viimane jõhv oli poognal katkenud. Viimane koostöö kontsert toimub 17. aprillil, kui esinema tulevad erinevad ansamblid.

Tšellopoiste esinemine ETV-s


 

23. solistidevõistlus WestFest

20.03.2019

 15. märtsil 2019 toimus kooli aulas 23. korda solistide võistlus WestFest. Aitäh kõikidele lauljatele, õpetajatele, žüriile, bändile, toetajatele ja korraldajatele. 

Kaia Riksoni fotod I kontserdist

Osalejad ja tulemused


 

4. klassi noormehed rahvastepallis kolmandad

18.03.2019

Reedel 15.märtsil toimunud kesklinna koolidevahelisel rahvastepalli finaalturniiril saavutas meie kooli 4. klassi poeglaste võistkond III koha. Võistkonda kuulusid: Vesse Liiv, Mihkel Jõgiste, Aleksander Erich Adoson, Johannes Alemaa, Joosep Tammik, Joel Rehe, Tom Piirmets, Martin Saaron, Verner Vootele Mellis, Marten Luik
 


 

Keelenutt 2019

18.03.2019

5. märtsil toimus esmakordselt ülelinnaline eesti keele teemaline nuputamisvõistlus Keelenutt 4.–6. klasside õpilastele, mida korraldasid KSG õpetajad ja Tallinna Arte Gümnaasiumi õpetajad. Võistluse teemaks oli “Kool folklooris ja folkloor koolis”. Kokku osales 54 õpilast 12 koolist. Võistluse eesmärgiks oli suurendada õpilaste huvi eesti keele, kirjanduse ja folkloori vastu ning innustada veel rohkem lugema!
Meie õpilastel läks väga hästi:
Isikupäraste koolilugude eest pälvis eripreemia 5.a klassi õpilane Miia Maria Heinvee, kes saavutas ka võistluse üldvõidu, juhendaja õpetaja Lea Heier.
4. klasside arvestuses oli parimate hulgas Saara Kivi 4.a klassist, juhendaja õpetaja Lea Heier
Parimaks juhendajaks valiti õpetaja Lea Heier.
Palju õnne!


 

 

Emakeelenädal algklassides

18.03.2019

8.-14.märtsini toimus algklasside emakeelenädal. Deklamaatorite konkursil esitasid 1.-2.klasside õpilased Ott Arderi ja 3.-4.klasside õpilased Hando Runneli luuletusi. Toimusid traditsiooniline emakeeleolümpiaad ja ilukirja konkurss. Emakeelenädala lõpetasime emakeelepäeval 14.märtsil aktustega, kus autasustati tublimaid ja esinesid klasside parimad deklamaatorid. Külas oli filmi „Eia jõulud Tondikakul“ stsenarist ja režissöör Anu Aun. Käisime detsembris algklasside perega koos filmi vaatamas ja muljed olid suurepärased. Külaline jutustas filmi loomisest ja vastas õpilaste küsimustele. Saime teada, et filmist on valminud DVD ja loota on, et tulevikus ilmub ka raamat „Eia jõulud Tondikakul“.


 

Emakeelepäeva kõnevõistlus Kevade tänavas

14.03.2019

JWG kõnevõistluse võitjad:


8.-9. klass

I koht Katarina Rosmarin Arba 8.b „Kas raha rikub inimesi?“
II koht Anna-Maria Randväli 8.c „Kunagi pole hilja otsast alustada“
III koht Carmen Lilleorg 9.b „Kas tulevikus asendavad prügimäed metsa?“


10.-12. klass

I-II koht Karl Frederik Pruuden 12.a „Kuidas vabaneda nutisõltuvusest?“
I-II koht Elis Reitalu „Must ja valge“ 12.b
III koht Renee Stamberg 11.a „Kes ei vala pisaraid, ei saa kunagi nägijaks“


Eripreemia huvitava teemakäsitluse eest

Madli Kaljo 10.b „Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha“


Žürii (Tiina Parktal, Urve Krivel, Kaire Maalma, Alar Põllu, Hendrik Rätsep, Tõnis Pärna) kiitis kõiki esinejaid sisukate mõtete ja ilusa emakeele eest.
 


 

12.03.2019 Eesti koolidevahelistelt kiirmale meistrivõistlustelt VI koht

08.03.2019 Vastlapäev

08.03.2019 Eesti Vabariik 101

18.02.2019 Lahtiste uste päev tulevastele gümnasistidele

17.02.2019 Jakob Westholmi Gümnaasiumi noormehed kesklinna parimad suusatajad

15.02.2019 Jakob Westholmi Gümnaasiumi hariduskonverents


Arhiiv
saurus cms